مطالب جدید

فواید اشک ریختن

فواید اشک ریختنReviewed by Admin on Jan 31Rating: 5.0فواید اشک ریختنفواید اشک ریختن اشک ریختن فایده اشک فواید گریه کردن

6b3ae8ae60ebe55bbd04cbc26cedab51 250x300 فواید اشک ریختن

گریه کردن به هر علتی که باشد، احساس سبکی در فرد ایجاد می کند. نتایج بررسی های جدید نشان می دهد اشک مواد شیمیایی مضر را از بدن دفع می کند. به نقل از سایت «Prevention»، علت اشک ریختن را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

اشک های عاطفی، مربوط به استرس؛نتایج بررسی ها نشان می دهد، بین اشک هایی که به علت یک مسئله عاطفی ریخته می شود با اشکی که مربوط به استرس است یا به علت تحریک با یک ماده محرک مانند پیاز به وجود می آید، اختلاف شیمیایی مهمی وجود دارد. اشک های ناشی از مسائل عاطفی بیشتر حاوی هورمون هایی با یک ماده اصلی پروتئینی به نام «پرولاکتین» و «آدرینوکورتیکوتروپیک» و «لوسین» است. این مواد، زمانی که فرد تحت استرس قرار می گیرد، تولید می شود.

اشک مرطوب کننده؛چشم همه ما انسان ها نیاز به مایع محافظ دارد. این مایع محافظ از طریق غده لاکریمال که در قسمت بالای چشم قرار دارد و به «اشک بازال» معروف است، ترشح می شود. این نوع اشک حاوی ماده شیمیایی است که عملکرد ضدباکتریایی و ضدویروسی دارد. بدون این ماده، چشم که یک محیط مرطوب است، در معرض خشک شدن و حمله میکروب های مختلف قرار می گیرد.

آبریزش به علت حساسیت؛یکی از مهم ترین عملکردهای اشک، محافظت چشم از ماده محرک خارجی است. این اشک ها، «اشک های رفلکس» نام دارد. در این شرایط چشم شروع به آبریزش می کند تا ماده محرک از چشم شسته شود.

 

فواید اشک

باکتری را از بین می برد؛ اشک خاصیت ضدباکتری طبیعی دارد. در اشک ماده ای وجود دارد که می تواند ۹۰ تا ۹۵درصد باکتری باقی مانده روی صفحه کلید رایانه، دستگیره ها و … را در عرض ۵ دقیقه از بین ببرد.

بهبود دهنده خلق و خو؛ اشک حاوی ۲۴ درصد پروتئین به نام «آلبومین» است که در تنظیم کردن سیستم متابولیک بدن موثر است.

دفع کننده سموم؛ اشک، سموم بدن را دفع می کند.

کاهش دهنده استرس؛ گریه، هورمون های مربوط به استرس را از بدن خارج می کند، علاوه بر آن با رفع استرس در پیش گیری از بیماری هایی مانند فشارخون بالا که بر اثر استرس به وجود می آید، موثر است.

ایجاد کننده احساس خوب؛ اگرچه تحت فشار قرار دارید اما گریه کردن باعث تسکین می شود و در نتیجه فرد احساس خوبی پیدا می کند.

 

نکات خواندنی درباره گریه کردن

۸/۸۸ درصد ا فراد پس از گریه کردن احساس خوبی پیدا می کنند در حالی که ۸.۴ درصد احساس بدتری پیدا می کنند.

به طور میانگین، سالانه زنان ۴۷بار و مردان ۷بار گریه می کنند.

تا سن بلوغ، میزان گریه در هر جنس مساوی است بعد از آن، هورمون های تستسترون در مردان میزان گریه را کاهش می دهد و هورمون های «استروژن» و «پرولاکتین» در زنان میزان گریه را افزایش می دهد.

مردان بیشتر میزان سموم مربوط به استرس عاطفی را از طریق تعریق دفع می کنند زیرا نسبت به زنان بیشتر عرق می کنند.


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>