مطالب جدید

6 عامل درد معده

6 عامل درد معدهReviewed by Admin on Feb 3Rating: 5.06 عامل درد معده6 عامل درد معده درد معده عوامل درد معده روش درمان کردن درد معده درمان درد معده

2bfca5c4b2b3ccaad9fef4afad6a9a46 300x200 6 عامل درد معده

هنگام مواجه شدن با درد معده، اولین سوالی که به ذهن فرد و اطرافیان می آید این است که چه خوراکی ناسازگاری خورده است. اما هر درد و ناراحتی به عملکرد گوارشی برنمی گردد. علت این درد یا ناراحتی می تواند ساده یا خطرناک باشد. ناراحت کننده ترین درد آن است که در معده حرکت می کند. به نقل از سایت «Prevention» بر حسب شدت و تکرر درد، بهتر است تحت نظر یک متخصص گوارش قرار بگیرید تا با راهنمایی وی درمان شوید.

علل معده درد:

آپاندیسیت: از عوارض این بیماری درد ناگهانی است که طی چند دقیقه بروز می کند به طوری که ایستادن یا حرکت کردن سخت می شود. درد از قسمت فوقانی شکم شروع می شود و به قسمت راست شکم حرکت می کند.

در این حالت باید آپاندیس را قبل از ترکیدن خارج کرد.

سنگ صفرا: این سنگ در صفرا به وجود می آید، اگرچه خارج کردن این سنگ نیاز به جراحی دارد اما مشکل خطرناکی به حساب نمی آید اما می تواند در قسمت فوقانی شکم درد حاد ایجاد کند. درد به تدریج شروع می شود و به مرور زمان سنگ ها در مجرای روده انسداد ایجاد می کند. اغلب بیماران، پس از صرف غذای سالم از درد شکایت می کنند.

گاهی نیز احساس فشار در پهلو و پشت ایجاد می شود.

پانکراس: به علت عفونت یا عملکرد نامناسب پانکراس دچار عفونت می شود. بیمار دچار درد شدید است که از شکم شروع می شود و به پشت امتداد می یابد. در موارد حاد بیمار اشتهای خود را از دست می دهد، هنگام غذا خوردن دچار حالت تهوع می شود. این حالت بیشتر در بیماران دیابتی و افراد الکلی مشاهده می شود.

عدم تحمل لاکتوز:از جمله علایم قابل تشخیص این مشکل این است که فرد پس از مصرف شیر، پنیر یا نان دچار شکم درد، احساس نفخ و سنگینی می شود.

زخم معده:درد زخم در معده و روده کوچک در قسمت میانه شکم ایجاد می شود. در اغلب موارد درد شب، هنگام خواب و استراحت بروز می کند. اگرچه این ناراحتی با مصرف دارو قابل رفع است اما گاهی بیمار نیاز به جراحی پیدا می کند.

رفلکس گوارشی:در این حالت درد در قسمت بالای معده و قسمت پایین سینه حس می شود. این درد سوزش سردل توصیف می شود و ناراحتی قلبی به حساب نمی آید؛ این حالت موقعی ایجاد می شود که دریچه ای که معده را از مری جدا می کند، به علت بیماری ضعیف می شود و اسید معده به سمت بالا حرکت می کند. برای رفع این ناراحتی داروی ضداسید تجویز می شود.

منبع : آفتاب


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>