مطالب جدید

ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شوید

ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شویدReviewed by Admin on Feb 4Rating: 5.0ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شویدابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شوید ابزار جدید گوگل اندروید ابزار جدید گوگل برای اندروید اندروید استودیو اندروید استودیو گوگل

co2645 300x198 ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شوید

اخیرا در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل ابزاری جدید برای تولید برنامه های اندرویدی معرفی شد. ابزاری که اندروید استودیو نام گرفت و احتملا از این به بعد نام آن را زیاد می شنویم.

اندروید استودیو (Android Studio) محیطی برای توسعه برنامه های اندرویدی است که بر پایه IntelliJ IDEA طراحی شده است. همانند Eclipse (با پلاگین ADT)، اندروید استودیو ابزارهای متنوعی برای تولید، توسعه و آزمایش برنامه ها دارد.

برخی از مشخصات اصلی اندروید استودیو به این شرح است:
– پشتیبانی از تولید فایل های بر مبنای Gradle
– ابزارهای خاص بازیابی و خطایابی سریع
– وجود ابزارهای Lint برای سنجش کارایی و سازگاری نسخه های مختلف
– ویزاردهای متنوع برای تولید کامپوننت ها و طرح های متداول اندروید
– ویرایشگر حرفه ای با امکان درگ-دراپ اشیا به همراه پیش نمایش زنده در چند نمایشگر

خبر خوب این است که امکان انتقال پروژه های Eclipse به اندروید استودیو وجود دارد. اما متاسفانه به خاطر عمر کم این نرم افزار ممکن است بسیاری از امکانات ناقص و یا اصلا وجود نداشته باشند و یا حتی باگ هایی در نرم افزار دیده شود.

ساختار فولدرها زمانیکه در اندروید استودیو یک پروژه ایجاد می کنیم (و یا پروژه را از Eclipse دریافت می کنیم) نسبت به گذشته متفاوت است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تمام فایل ها (از جمله منابع و مانیفست) داخل فولدر src قرار گرفته اند.

co2644 260x300 ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شوید

یکی دیگر از امکانات اندروید استودیو امکان دسترسی مستقیم به تمام امکانات Android Virtual Device Manager است؛ کتابخانه ای کامل از دستگاه های اندرویدی برای شبیه سازی محیط و اجرای برنامه ها. پیش نمایش زنده ای که به گفته Hugo Barra (در کنفرانس دیشب) حتی با تغییر اندازه فونت سریعا خروجی را مشاهده خواهیم کرد. می توانیم ویجت ها را با درگ-دراپ در صفحه قرار دهیم و یا در زمان ویرایش XML، پیش نمایش زنده آن را مشاهده کنیم.

می توانیم تنظیمات پنجره پیش نمایش (مانند دستگاه، نسخه سیستم عامل و…) که در سمت راست نرم افزار قرار دارد را تغییر دهیم. با فعال کردن “Preview All Screen Sizes” امکان مشاهده همزمان خروجی در سایزهای مختلف فعال خواهد شد.

co2643 300x198 ابزار جدید گوگل برای توسعه اندروید: با اندروید استودیو آشنا شوید

اندروید استودیو در زمینه خطایابی امکانات مناسبی در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد. زمان تولید و اجرای برنامه، می توانیم لاگ های مربوط به adb و دستگاه (logcat) را در پانل DDMS با کلیک روی “Android” در پایین پنجره مشاهده کنیم. امکان Android Debug Monitorنیز در نرم افزار وجود دارد.

با برخی از امکانات کلی اندروید استودیو آشنا شدیم. باید منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده می تواند جایگزین نرم افزارهای مشابه دیگر باشد یا نه. برای دانلود اولین نسخه آن، می توانید به این آدرس مراجعه کنید.
منبع:nardebaan.ir


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>