مطالب جدید

تغذیه مفید و درمان زخم گوارشی

تغذیه مفید و درمان زخم گوارشیReviewed by Admin on Feb 6Rating: 5.0تغذیه مفید و درمان زخم گوارشیتغذیه مفید و درمان زخم گوارشی درمان زخم معده زخم گوارشی تغذیه مفید

d6613460f7cede99c0a231d5b0da926f 300x206 تغذیه مفید و درمان زخم گوارشی

برنامه غذایی و شیوه زندگی سالم در پیشگیری از زخم های گوارشی بسیار مفید است. عوامل مهم تغذیه ای و سبک زندگی که در وضعیت گوارشی باید مورد توجه قرار گیرد عبارت است از مصرف فیبرهای غذایی، حساسیت های غذایی، مصرف دخانیات و الکل، فشار و استرس، برنامه غذایی سرشار از فیبر غذایی که هم جنبه پیشگیری کننده دارد و هم این که درمان بخش است. این تاثیر احتمالا حاصل تاثیر فیبر در تقویت لایه محافظت کننده و سالم معده و روده ها است که به عنوان عامل حایل ایفای نقش می کند تجربه ثابت کرده است که مصرف تعدادی از این مواد غذایی مانند تمر هندی، صمغ و اسفرزه به عنوان مکمل برنامه غذایی نتایج سودمندی دارد.

حساسیت های غذایی به عنوان یکی از عوامل عمده ایجاد زخم های گوارشی است و استفاده از یک برنامه غذایی عاری از مواد حساسیت زا در مداوا و جلوگیری از عود زخم های گوارشی مناسب است.نکته جالب این که بسیاری از افراد مبتلا به زخم های گوارشی برای تسکین از شیر استفاده می کنند در حالی که به دلیل حساسیت غذایی، این افراد به هیچ وجه نباید شیر مصرف کنند چون مصرف زیاد شیر احتمال ابتلا به زخم معده را بیشتر می کند زیرا این ماده غذایی تولید اسید معده را افزایش می دهد.مصرف سیگار و تنباکو در عود بیماری، کاهش نتیجه درمان و افزایش مرگ و میر نقش دارد. جنبه های روانی سیگار کشیدن نیز مهم است زیرا به نظر می آید اضطراب مزمن و فشار و خستگی روحی همراه با استعمال سیگار فعالیت زخم را تشدید می کند.

درمان طبیعی- دکتر گواهی

منبع : آفتاب


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>