مطالب جدید

چگونه سلامت چشم ها را به خطر می اندازیم

چگونه سلامت چشم ها را به خطر می اندازیمReviewed by Admin on Feb 6Rating: 5.0چگونه سلامت چشم ها را به خطر می اندازیمچگونه سلامت چشم ها را به خطر می اندازیم بیماری چشم به خطر افتادن سلامتی چشم ها

772aa21db6cbb3569a6a86b0bcca83a7 300x200 چگونه سلامت چشم ها را به خطر می اندازیم

همه ما به یاد داریم که در کودکی والدین ما را از این که خیلی نزدیک به صفحه تلویزیون بنشینیم بر حذر می کردند. آن ها از ضعیف شدن یا آسیب دیدن چشم کودکان شان بیم داشتند. اما به نقل از سایت «نیوزویک» عوامل دیگری نیز وجود دارد که سلامت چشم ها را به خطر می اندازد.

افراط در استفاده از قطره چشم:قطره هایی که قرمزی چشم را از بین می برد، ظاهر چشم را بهتر می کند. زیرا به طور موقت باعث می شود رگ های خونی منقبض شود. اما پس از گذشت چند ساعت، اثر دارو از بین می رود و رگ های خونی گشاد می شود و چشم قرمزتر از قبل خواهد شد.

درمان نادرست خشکی چشم ها:اغلب قطره های نرم کننده چشم حاوی ماده نگه دارنده است و بدین علت استفاده زیاد از آن ها باعث ناراحتی چشم ها می شود.

اگر به علت خارش چشم از این قطره ها استفاده می کنید قطره را در یخچال قرار دهید تا خنکی آن حالت خارش را از بین ببرد. از مالیدن چشم بپرهیزید و برای افزایش رطوبت آن در منزل از دستگاه بخور استفاده کنید.

رعایت نکردن نکات لازم بهداشتی مربوط به لنزهای چشم: هر بار برای شست وشوی لنزها از مایع تمیز و تازه استفاده کنید و هرگز با آب دهان یا آب معمولی لنز را نشویید. در حمام، هنگام دوش گرفتن و شنا از لنز استفاده نکنید. برای این که به چشم ها اکسیژن کافی برسد، هرگز با لنز نخوابید.

بدون هماهنگی با چشم پزشک لنز خریداری نکنید زیرا در صورت نامناسب بودن لنز احتمال عفونت بالا می رود.ممکن است، هنگام در آوردن آن ها احتمال ایجاد خراش روی قرنیه وجود دارد. این خراشیدگی می تواند مکانی برای تجمع باکتری های مضر شود.

استفاده از لوازم آرایشی قدیمی و خوابیدن با آرایش:برای پیشگیری از قرار گرفتن در معرض باکتر ی های ایجاد کننده عفونت، لوازم آرایشی را ۳ ماه پس از خرید دور بیندازید و همیشه قبل از خواب آرایش صورتتان را پاک کنید.

ازعینک های محافظ استفاده کنید:عینک محافظ مانند عینک شنا را تنها هنگام شنا کردن استفاده نکنید. عینک های محافظ را می توانید هنگام کوتاه کردن علف و انجام تعمیرات منزل نیز استفاده کنید تا آشغال های موجود در هوا به چشم لطمه نزند. افرادی که در نزدیکی محلی قرار دارند که در آن جا تعمیرات یا کارهایی از این قبیل انجام می شود نیز باید از عینک محافظ استفاده کنند.

استعمال سیگار: استعمال سیگار پیامدهای ناگوار زیادی دارد اما یکی از آن ها افزایش خطر آب مروارید و آسیب دیدن لکه زرد است.

سیگار کشیدن توانایی بدن برای تامین ماده مغذی کافی و اکسیژن رسانی به بافت ها از جمله بافت چشم را مختل می کند.

معاینه منظم چشم:گاهی به چشم پزشک مراجعه کنید به ویژه اگر بیماری هایی مانند فشار خون بالا و دیابت دارید. دیابت کنترل نشده می تواند به نابینایی منجر شود.

توجه نکردن به علایم:تصور نکنید تاری دید، قرمزی چشم و حساسیت به نور خود به خود از بین می رود. به طور جدی این علایم ممکن است نشانه های خطرناک بروز مشکل در چشم باشد. پس بهتر است هر چه زودتر به چشم پزشک مراجعه کنید. تاخیر در مراجعه به پزشک باعث وخیم تر شدن وضعیت چشم شما می شود.

استفاده نکردن از عینک آفتابی:در بیرون از منزل، از کلاه با سایه بان پهن و عینک استفاده کنید تا چشم های شما در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت شود. اشعه ماورای بنفش به مردمک چشم آسیب می رساند و احتمال بروز آب مروارید را افزایش می دهد.

علاوه بر آن، این اشعه خطرناک احتمال ابتلا به سرطان پوست را نیز بالا می برد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، باعث سوختگی بافت چشم می شود.

منبع : آفتاب


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>