مطالب جدید

عدم رای اعتماد به فرجی دانا و احتمال ادامه یافتن این رویه برای سایر وزرا

عدم رای اعتماد به فرجی دانا و احتمال ادامه یافتن این رویه برای سایر وزراReviewed by Admin on Aug 23Rating: 5.0عدم رای اعتماد به فرجی دانا و احتمال ادامه یافتن این رویه برای سایر وزرا

عدم رای اعتماد به فرجی دانا و احتمال ادامه یافتن این رویه برای سایر وزرا

آقای فرجی دانا وزیر علوم دولت حسن روحانی اولین وزیر عزل شده این دولت نام گرفت اما این می توانید آغازی بر ادامه داشتن این رویه برای سایر وزرا هم باشد. از یک سو برخی جریان های بیرون از دولت و از سوی دیگر گروه هایی در داخل دولت در تلاش هستند تا تغییراتی در ترکیب وزرای کابینه ایجاد کنند. البته در کنار فعالیت های مجلس و این جریان ها، خبرهایی از درون دولت به گوش می رسد که حلقه تصمیم گیران اصلی دولت یازدهم نیز برنامه هایی برای روزهای بعد از هفته دولت دارند.

خداحافظی فرجی دانا از وزارت علوم و حضور یک وزیر جدید در کابینه موجب خواهد شد تا تابوی عدم تغییرات و جابجایی ها در دولت یازدهم شکسته شده و از این پس خبرهای بیشتری در خصوص رفت و آمد وزرا و تلاش مجلس برای استیضاح سایر وزرا بشنویم.

فرجی دانا رفت، چه کسی می آید؟

استیضاح وزیر علوم از تیرماه کلید خورد، اما علیرغم رایزنی های نمایندگان برای رفع دغدغه هایشان در خصوص دانشجویان ستاره دار، بورسیه ها ، مدیران جنجالی، سیاسی بودن دانشگاه ها و کاهش رتبه علمی ایران، سرانجام با پا فشاری های فرجی دانا بر مواضع خود، این استیضاح هفته گذشته با امضا 52 نماینده در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد. البته این استیضاح با رایزنی های صورت گرفته یک ماه به تعویق افتاد اما سرانجام صبح روز چهارشنبه بررسی و رضا فرجی دانا از کسوت وزارت علوم برکنار شد.

در این بین فرجی دانا نیز بعد از استیضاح از سوی مجلس شورای اسلامی، به عنوان مشاور حسن روحانی در امور علمی و آموزشی شد و محمد علی نجفی یکی از مردان حاشیه ساز دولت که پیش از این چندین بار در دولت یازدهم جابه جا شده است، به عنوان سرپرست جدید وزارت علوم منصوب شود.

689664 563 عدم رای اعتماد به فرجی دانا و احتمال ادامه یافتن این رویه برای سایر وزراوزیر ارشاد ، از خطر استیضاح تا برکناری

با روی کار آمدن دولت یازدهم و شروع فعالیت وزرای جدید و همچنین نام گذاری سال 93 به نام فرهنگ توسط مقام معظم رهبری، انتظارات بیشتری از وزارت ارشاد به وجود آمد. در این خصوص رهبر معظم انقلاب نیز در دیدارهای خصوصی و عمومی با اعضای دولت یازدهم بارها و بارها نسبت به دغدغه خود در زمینه فرهنگ تاکید کرده بودند و حتی در یکی از جلسات اخیر خود در این باره مطرح کردند: من نگاه ویژه ای به بحث فرهنگ دارم و وقتی موضوع فرهنگ در کشور مطرح می شود به صورت ویژه ورود پیدا می کنم. در مباحث سیاسی و سایر مسائل من معمولا به دولت ها توصیه می کنم اما در خصوص مسئله فرهنگ با هرگونه بی موالاتی مخالفم و اگر مطلع شوم تخلفی در این زمینه صورت گرفته شخصا وارد موضوع می شوم.

در این بین اما نامگذاری سال 93 به عنوان سال فرهنگ و تاکیدات مقام معظم رهبری مسئولیت پذیری بیشتری را روی دوش دولت و وزیر ارشاد گذاشت. در این بین علی جنتی به عنوان وزیر ارشاد نه تنها به دنبال پیگیری این انتظارات بر نیامد، بلکه با پیگیری برخی از موارد غیر ضروری و خلاف فرهنگ ایرانی- اسلامی کشورمان نتوانست عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد و در این راستا از مجلس شورای اسلامی نیز کارت زرد دریافت کرد.

با این حال عملکرد نه چندان موثر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد حتی دولت نیز به دنبال بررسی این موضوع است. البته ضعف‌هایی در سایر وزارت خانه‌ها نیز احساس می‌شود که وجود این اشکالات و ضعف ها حتی باعث نارضایتی برخی دولتی ها هم شده است. از همین رو شنیده شده برخی از اعضای دولت برای افزایش بازدهی عملکرد وزارت‌خانه ها قرار است جابجا شوند.

یکی از این وزرا علی جنتی در وزارت ارشاد است که از یک سو احتمال استیضاح وی از سوی مجلس در صورت ادامه روند فعلی وزارت ارشاد وجود دارد و از سوی دیگر ممکن است پیش از برخورد قهری نمایندگان مجلس با وی، دولت و رئیس جمهور شخصا وارد موضوع شده و دستور به برکناری یا جابجایی وی دهد. حالا با توجه به زمزمه های استیضاح برخی دیگر از وزرا در مجلس شورای اسلامی، باید دید این تغییرات تا قبل از استیضاح نمایندگان صورت می گیرد یا خیر؟

وزیر کشور، مغضوب لیبرال ها

اما دامنه تغییرات احتمالی در دولت فقط به استیضاح از سوی نمایندگان یا برکناری احتمالی از سوی دولت مربوط نمی شود و در این بین برخی گروه ها و جریانات داخل و خارج از دولت در تلاش هستند تا با ایجاد فشار و هجمه به رئیس جمهور، دولت را وادار به تغییر برخی وزرا کنند.

یکی از این وزرا که این روزها مورد هجمه های وسیع لیبرال ها نیز قرار گرفته، رحمانی فضلی وزیر کشور است. لیبرال ها در این مسیر حتی کمپین های مختلفی نیز راه اندازی کرده اند و در جلسات مختلفی که با اعضای دولت دارند، بر موضوع تغییر وزیر کشور تاکید فراوان دارند. مسئله ای که سبب شد طی هفته های اخیر یکی از جلسات برگزار شده در دولت نیز به چالش کشیده شود و بحث طرفین با یکدیگر موجب تشنج در جلسه شود. در این باره حتی شنیده می شود که این فشار و هجمه لیبرال ها تا حدودی نیز کارساز بوده و گویا برخی از عوامل داخلی دولت از تغییرات در وزارت کشور بعد از هفته دولت خبر داده اند.

با این تفاسیر می توان گفت که هفته دولت برای دولت یازدهم همراه با روزهای پرکار و حتی پرحاشیه ای خواهد بود. از یک سو دولت باید به دنبال گزینه جدید وزارت علوم بوده و فردی را به مجلس معرفی کند که از سوی نمایندگان مجلس رد نشود. از طرفی دیگر دولت باید در خصوص برخی دیگر از وزرا مانند وزیر ارشاد پیش از آنکه مجلس دست به کار شود تصمیماتی اتخاذ کند. با این حال باید دید که آیا هجمه ها علیه وزیر کشور نیز بر رئیس جمهور کارساز خواهد بود یا خیر؟


   اعلانات
در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه لینک دانلود برداشته خواهد شد !!

پس از دانلود اهنگ مورد نظر خود , لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید»»» پست ویژه «««

دانلود سریال پایتخت 3 قسمت ششم


راهنمای سایت :
دانلود آهنگ شاد
<--2576398730046--!>